Towarzystwo Kultury Szlacheckiej z Będzina

Cel zbiórki:

Prowadzenie działalności kulturalnej, edukacyjnej i badawczej, promującej dziedzictwo kulturowe

Zebraliśmy już:

czyli metrów Dobra!
O organizacji

Chór „Sarmatia Ars Bendzinensis” zapoczątkował swoje działanie w 2016 roku.  Pierwsze próby odbywały się w Ośrodku Kultury w Będzinie, następnie nawiązano współpracę z Muzeum Zagłębia oraz z Pałacem Mieroszewskich . Zabytkowe wnętrza, w których zaczął rozbrzmiewać chóralny śpiew, oraz zainteresowania historyczne i kompozytorskie Marka Piotrowskiego doprowadziły do powstania Towarzystwa Kultury Szlacheckiej „Sarmatia Ars Bendzinensis”

 

Celem stowarzyszenia jest prowadzenie działalności kulturalnej, edukacyjnej i badawczej, promującej dziedzictwo kulturowe zwłaszcza w zakresie upowszechniania i popularyzacji kultury szlacheckiej powstałej w okresie Sarmacji - „złotej ery świetności Polski”. Do tej pory realizowano to poprzez działalność chóru. Planowane jest utworzenie muzycznych zespołów kameralnych, grup tanecznych, warsztatów plastycznych, działań artystycznych w przestrzeni społecznej, będą realizowane sukcesywnie.

Chór uzyskuje coraz większe uznanie wśród publiczności. Wielokrotnie stanowi oprawę

artystyczną mszy, uroczystości rocznicowych, okolicznościowych wystaw i wydarzeń artystycznych. Brał udział w Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „Cracovia Cantans” w Krakowie, „Międzynarodowym Konkursie im.H.M.Góreckiego „Rybnicka Jesień Chóralna” ( Brązowy Dyplom).
X

Darczyńcy

Nr
Darczyńca
Kwota
Data
Pieniądze dla

Aktualności

Partnerzy

Zobacz hymn kampanii