Pracownia Orange w Grabowcu gm. Dubicze Cerkiewne

Cel zbiórki:

Rozwój pracowni multimedialnej dla dzieci i młodzieży w naszym regionie.

Zebraliśmy już:

czyli metrów Dobra!
O organizacjiStowarzyszenie Rozwoju Ziemi Dubickiej „BACHMATY” powstało w 2010r. na bazie nieformalnej grupy „ZADRA”. Obecnie jesteśmy jedyną organizacją pozarządową działającą na terenie gminy Dubicze Cerkiewne. Jest realizatorem projektu pod nazwą „Pracownie Orange” polegającym na wyposażeniu oraz założeniu Internetu w Centrum Kultury w Grabowcu.

W ramach otrzymywanych grantów zrealizowano projekty skierowane do mieszkańców. W trakcie realizacji tych projektów zorganizowano szereg szkoleń i warsztatów z zakresu kultury, sportu, rekreacji i kulinariów. Stowarzyszenie w ramach pozyskanych środków z Poakcesyjnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich realizowało projekt „Jesteśmy razem – działania na rzecz lokalnej społeczności” w ramach którego wspierało grupy nieformalne w tym Koła Gospodyń Wiejskich w realizacji ich autorskich pomysłów i przedsięwzięć. Jako Stowarzyszenie działa na terenie Gminy Dubicze Cerkiewne i pomagamy w realizacji festynów i innych imprez kulturalnych. Organizowane też były konkursy na najpiękniejsze obejście i ogródek kwiatowy, produkt turystyczny i pamiątkę z Gminy Dubicze Cerkiewne.


Konkretnym celem, który chcemy zrealizować to ratowanie miejsc związanych z historią naszego regionu. Jednym z takich miejsc jest krzyż z początku XX wieku upamiętniający miejsce cerkwi,ufundowanej przez króla Zygmunta Augusta w 1553r. Planuje się wybudowanie tam niewielkiej kapliczki, uporządkowanie i utwardzenie terenu, ustawienie tablicy informacyjnej o historii tego miejsca. Będzie to wspaniała lekcja historii dla wszystkich zainteresowanych naszą małą ojczyzną oraz dodatkowa atrakcja turystyczna naszej Gminy.


X

Darczyńcy

Nr
Darczyńca
Kwota
Data
Pieniądze dla

Aktualności

Zobacz hymn kampanii