Krok po kroku HSA

Cel zbiórki:

"Droga do wolności" - projekt rehabilitacji poprzez nurkowanie

Zebraliśmy już:

czyli metrów Dobra!
O organizacji


Krok po kroku HSA (Handicapped Scuba Association - Stowarzyszenie Nurków Niepełnosprawnych) to stowarzyszenie, które pomaga ludziom niepełnosprawnym wykorzystując do tego środowisko wodne.
Środowisko wodne pomaga osobom niepełnosprawnym odkryć nieznane dotąd możliwości ruchowe własnego ciała oraz uwierzyć we własne siły, znaleźć nową drogę walki z ograniczeniami, które ich spotkały. Woda nie tylko podtrzymuje i unosi, ale przy odpowiedniej temperaturze zmniejsza napięcie mięśniowe, co sprzyja sprawniejszemu niż na lądzie wykonywaniu ruchów.
Większość niepełnosprawnych wiedzie życie pozbawione radości, pasji i marzeń. Sytuacja materialna osób niepełnosprawnych i ich rodzin jest zwykle trudna. Środki finansowe, którymi dysponują są bardzo ograniczone. Ponadto czują się oni wykluczeni z życia w społeczeństwie, wszystko to, co da nas zdrowych jest na wyciągnięcie ręki, od nich oddziela mur obojętności, nieżyczliwości, ignorancji, bezsilności i niewiedzy. Tylko niewielka część z naszych podopiecznych ma szczęście żyć i funkcjonować w otoczeniu miłości i wsparcia najbliższych. Pozostali muszą sami walczyć na co dzień ze swoimi ułomnościami. Ich siła i determinacja niejednokrotnie nas zawstydzają. Dzięki nim wiele osób, które miały możliwość zetknąć się z naszym Stowarzyszeniem zrozumiało, że jeśli my, zdrowi, wyciągniemy rękę do niepełnosprawnych, razem możemy przenosić góry.

Dla nas to wielka lekcja pokory, dla nich szansa, by nie tylko być, ale naprawdę żyć, przeżywać, doświadczać, poznawać ludzi i świat.

Zbieramy środki na realizację projektów dotyczących rehabilitacji poprzez nurkowanie osób z różnymi niepełnosprawnościami w ramach Projektu „Droga do WOLNOŚCI” obejmującego:
• badania medyczne,
• opieka psychologa,
• programy rehabilitacji,
• szkolenia nurkowe,
• zajęcia basenowe i na wodach otwartych (m.in. jezioro Płotki),
• zajęcia dla opiekunów osób z niepełnosprawnościami,
• programy rehabilitacji społecznej
• zapewnienie całorocznych warunków nurkowania dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w sposób unikalny w skali Europy (platforma pływająca).


Wasza pomoc z pewnością zmieni życie kolejnych osób. Wystarczy, że wpłacisz dowolną kwotę na konto lub płatność elektroniczna.
KONTO: 73 2030 0045 1110 0000 0419 6660 (Bank BGŻ BNP PARIBAS)

Jeśli zdecydują się Państwo udzielić nam wsparcia dołożymy wszelkich starań, by poinformować o tym jak największą liczbę odbiorców. Zamieścimy informację na naszej stronie na FB i będziemy dzielić się nią podczas wszystkich wydarzeń, w których bierzemy udział (targi, konferencje, prelekcje).
Zwieńczeniem zeszłorocznego wyjazdu był przygotowany przez naszego przyjaciela, Adama Wasiaka, film KROK PO KROKU. Film został zgłoszony do udziału w kilkunastu festiwalach filmów dokumentalnych w Polsce i za granicą, będzie też wyświetlony w telewizji publicznej.
Jeśli mają Państwo do nas dodatkowe pytania – z przyjemnością na nie odpowiemy. Znajdziecie nas na FB.

Wasza pomoc z pewnością zmieni życie kolejnych osób. Dzięki pełnosprawnym niepełnosprawni staną się sprawniejsi, silniejsi, szczęśliwsi i zdecydowanie bardziej pewni siebie. Dzięki niepełnosprawnym pełnosprawni staną się po prostu lepsi.
X

Darczyńcy

Nr
Darczyńca
Kwota
Data
Pieniądze dla

Aktualności

Zobacz hymn kampanii