Fundacja Wspierająca Rozwój Kultury Aparat Caffe

Cel zbiórki:

Prowadzenie działalności edukacyjnej na rzecz osób zainteresowanych fotografią – zakup materiałów i wyposażenia do prowadzenia warsztatów z fotografii wykonywanej techniką analogową.

Zebraliśmy już:

czyli metrów Dobra!
O organizacji


Fundacja powstała dzięki pasji fotograficznej oraz entuzjazmowi kolekcjonerskiemu Piotra Mądrzyka, który przez wiele lat gromadził stare aparaty fotograficzne. Wieloletnia inicjatywa, pomoc wspaniałych wolontariuszy oraz dziedzictwo historyczne Edwarda Janusza – znamienitego rzeszowskiego fotografa z przełomu XIX i XX wieku, doprowadziły do powstania w centrum Rzeszowa miejsca, które śmiało może aspirować do miana „Muzeum”. Aparat Caffe gromadzi blisko dwa tysiące eksponatów: aparatów fotograficznych, akcesoriów, czasopism, literatury oraz wiele innych elementów niezbędnych do wykonywania i wywoływania zdjęć technikami analogowymi, które pozwalają z bliska przyjrzeć się jak na przestrzeni czasu zmieniała się technika jak również kunszt artystyczny.


WYPOŻYCZALNIA


Chcemy, aby nasze eksponaty, mino sędziwego wieku nadal uwieczniały unikatowe wydarzenia i emocje, dlatego uruchomiliśmy wypożyczalnię aparatów analogowych.


WARSZTATY


Starsze generacje, za sprawą warsztatów przenosimy w czasie do niezapomnianych lat młodości, aby raz jeszcze poczuli magię towarzyszącą technice wywoływania. Młodym pokoleniom, które nie pamiętają już takich aparatów, pokazujemy piękno jednego niepowtarzalnego ujęcia, które aby móc zobaczyć, wymagało dawniej, znacznie więcej pracy i umiejętności, niż tylko zapis na nośniku cyfrowym. Naszym eksponatom dajemy drugie życie poprzez pieczołowite procesy renowacji a z tych, których nie uda się naprawić, tworzymy małe dzieła sztuki. Pasjonatom literatury fotograficznej proponujemy „kącik czytelniany”, tak aby przy filiżance aromatycznej kawy zapoznać się z tajnikami wiedzy fotograficznej.


WIRTUALNE MUZEUM


Wszystkich zainteresowanych podróżą czasie odbytą do świata fotografii zapraszamy do Rzeszowa, ale również do naszego wirtualnego Muzeum, w którym można zapoznać się z naszą bazą eksponatów.


 


ZBIÓRKA APARATÓW


Nasze zbiory stale się powiększają dzięki wspaniałym Darczyńcom, którzy przekazują nam stare eksponaty fotograficzne. Prosimy o przeszukanie strychów, piwnic i sprawdzenie czy nie zalegają tam aparaty lub inne akcesoria fotograficzne. Obiecujemy, że każdy przekazany nam okaz znajdzie w naszych zbiorach godne miejsce.


Fundacja istnieje dzięki wspaniałym ludziom, którym bliska sercu jest sztuka fotografii. Szerokie grono przyjaciół i pasjonatów umożliwia rozwój i realizację celów. Zapraszamy do wsparcia naszej inicjatywy, której przede wszystkim jest misja ocalenia od zapomnienia świata fotografii analogowej, tak aby mógł być odkrywany i podziwiany przez przyszłe pokolenia.

X

Darczyńcy

Nr
Darczyńca
Kwota
Data
Pieniądze dla

Aktualności

Zobacz hymn kampanii