Fundacja Przyszłość dla Dzieci

Cel zbiórki:

Leczenie, rehabilitacja oraz zakup sprzętu medycznego dla chorych dzieci z Warmii i Mazur

Zebraliśmy już:

czyli metrów Dobra!




O organizacji

Rodzice dzieci walczących z atakującymi je chorobami zrobili już wszystko, co mogli. Teraz czas na nas!

Dzięki Waszemu wsparciu Bartek zaczął chodzić, a Martynka wreszcie rośnie. Jaś i Natalka mają za sobą ważne operacje i czekają na kolejne, a Tomek usłyszał swoich rodziców. Niestety, wiele maluchów wciąż potrzebuje pomocy - codziennie pomagamy 309 dzieciom, a wciąż zgłaszają się rodzice kolejnych maluchów w potrzebie.

Wesprzyj nas w działaniach na rzecz chorych dzieci i zrób coś dobrego dla innych.

Potrzebujemy 66 tysięcy złotych!


Dzięki Kilometrom Dobra będziemy mogli opłacić leczenie, rehabilitację oraz zakup sprzętu medycznego dzieciom, które bez Waszej pomocy nie mają szansy na powrót do zdrowia.

X

Darczyńcy

Nr
Darczyńca
Kwota
Data
Pieniądze dla

Aktualności

img-0636-picture59345229d6869-391959

Wielki Piknik Rodzinny z dobrocią, koronacją i sportem w tle

09 cze 2017

Wczoraj park Kusocińskiego wypełnił się tańcem, radością i fantastyczną zabawą. Setki mieszkańców Olsztyna oraz goście z regionu bawili się podczas IV edycji Pikniku Rodzinnego. Były też mistrzostwa w dobroci, karny jeżyk, a nawet koronacja!

Nikogo nie trzeba było specjalnie namawiać do udziału w naszej wczorajszej imprezie. Piknik Rodzinny wpisuje się już w tradycję naszego miasta. Mieszkańcy nie zawiedli i tłumnie odpowiedzieli na zaproszenie organizatorów imprezy: „ Naszego Olsztyniaka”, „Gazety Olsztyńskiej”, „Fit nie Fat” oraz Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” do wspólnej zabawy.
— Tworzymy rodzinę mediów. Cieszymy się, że możemy zapewnić atrakcję dla naszych czytelników. Piknik jest też okazją do bezpośredniego spotkania z nimi — mówi Anna Szapiel, redaktor naczelny „Naszego Olsztyniaka.” — Sami piszemy, żeby odejść od tabletów. Jeśli chcemy być wiarygodni, to musimy to zrobić pierwsi!
A wczoraj w parku Kusocińskiego było atrakcji co nie miara. Bańki mydlane, zabawy z animatorami, malowanie twarzy ucieszyły najmłodszych.
Luiza Czyż na piknik przyjechała z mężem, dziećmi i… psem. — Takie imprezy są potrzebne, żeby wychodzić z domu, spędzać czas z rodziną i integrować się — mówi.

Piknik był także okazją, żeby pomóc potrzebującym dzieciom z Warmii i Mazur. — Przez trzy miesiące zbieraliśmy pieniądze w akcji Kilometry Dobra. Teraz czas na Wielki Finał — cieszy się Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzający Fundacją Przyszłość dla Dzieci.

Fundacja nagrodziła placówki, które okazały się największymi darczyńcami, czyli Przedszkole Miejskie nr 5 w olsztynie? oraz SP 19 z Olsztyna.
Nowością tegorocznej kampanii był bieg charytatywny, do którego włączyli się dorośli i dzieci. — Zainteresowanie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania — nie kryje radości Iwona Żochowska-Jabłońska. — Pakiety na bieg rozeszły się błyskawicznie. Cieszy nas, że jest tyle osób, które chcą zrobić coś dobrego!

Szefowa Fundacji podkreśla, że tego pomysłu nie udałoby się zrealizować, gdyby nie wsparcie naszego ambasadora Pawła Pszczółkowskiego, Mateusza Kownackiego (superczas.pl) oraz Krzysztofa Trąbińskiego (Stowarzyszenie Barczewo Biega) oraz Zakładu Poprawczego w Barczewie.

Uzbierane pieniądze w akcji zostały wczoraj wymienione na monety jednozłotowe. Ułożono z nich jak najdłuższy dywan, żeby pobić rekord Guinessa.
Udało się uzbierać 55 315 złotych! W zastępstwie przyjaciela naszej Fundacji, boksera Przemysława Opalacha, pobiegł jego sześcioletni syn, Jonasz. — Bolało gardło, ale dałem radę — wyznał na mecie.
Wczoraj też dowiedzieliśmy się, kto w naszym regionie i w powiatach zdobył książęcy tytuł i koronę. Nadszedł moment rozstrzygnięcia plebiscytu „Mały Książę, Mała Księżniczka”.

Małą Księżniczką regionu została 7-letnia Julia Lubczyńska z Nowego Miasta Lubawskiego. Tytuł Małego Księcia natomiast zdobył zaledwie trzymiesięczny Maksymilian Monkiewicz z Giżycka. — Jest duży, zdrowy i ciężki — mówił Paweł Monkiewicz, tata Małego Księcia. — Taka fajna impreza, a on całą przespał!
Dorota i Mirosław, rodzice Małej Księżniczki śmieli się, że ich córka powtórzyła sukces sprzed lat. — Kiedyś Julka już zdobyła koronę w plebiscycie „Gazety Olsztyńskiej”. Zachowaliśmy Gazetę na pamiątkę!

Julia Lubczyńska przyznała, że korona to powód do dumy. — Jestem bardzo zadowolona, że mi się udało wygrać! Wszyscy już mnie widzieli w Gazecie!
W ferworze zabawy można było zastanowić się nad… właściwym parkowaniem. Podsumowano naszą akcję „Karny jeżyk” organizowaną wspólnie z Komendą Miejską i Wojewódzką Policji w Olsztynie oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Olsztynie. Dzieci wspólnie kolorowały wielkiego jeża. W ten sposób pokazały dorosłym, że za linię wychodzić nie należy.

— Cieszy mnie, że całe rodziny angażują się w dbanie o formę, np. mama kibicuje córce. Podczas wczorajszego pikniku, można było dowiedzieć się jak zadbać o formę — mówiła Monika Nowakowska, redaktor naczelny „Fit nie Fat. ”
Melomanów z pewnością ucieszyły występy solistów i muzyków z Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie. Na scenie zaprezentował się też zespół klarnecistów. Oprócz uczniów szkoły muzycznej mogliśmy podziwiać małych muzyków z zespołu Krew, Pot i Łzy.

Publiczność rozgrzały olsztyńskie cheerleaderki z Soltare, a Teatr Form Niezależnych Korzunowicz zaprosił wszystkich do gry w kapsle.
Impreza była okazją, żeby zadbać o swoje zdrowie. Na spragnionych wiedzy medycznej czekał namiot Szpital Dziecięcego w Olsztynie.
Organizatorzy zadbali też, żeby głód nie popsuł nikomu zabawy. Dlatego na łakomczuchów czekały stoiska z przekąskami.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: prezydent Olsztyna, marszałek warmińsko-mazurski i wojewoda warmińsko- mazurski.

W organizacji imprezy pomogli: FITNESS CLUB SYLWETKA, ARTNEO, HOTEL WILEŃSKI, OSiR, CEPELIN, AGIZ, EVA ZDRÓJ, TEATR IM. STEFANA JARACZA, CENTRUM PIĘKNYCH WŁOSÓW- HEADSTYLER, UWM, PSZCZÓŁKOWSKI TEAM, MAJONEZY KĘTRZYŃSKIE, GRUPA DBK, BARCZEWO BIEGA&ZAKŁAD POPRAWCZY W BARCZEWIE, EYE SPORT< PARK TRAMPOLIN JUMPING ZONE, SALON FRYZUR SALSA, APTEKI SOKRATES, TELEKOM WARMIA, MOZAIK, PERSONAL TRAINERS, SUPERCZAS.PL

Źródło „Gazeta Olsztyńska”

Czytaj dalej
gcz-7738-picture575465346e103-389652

Park Kusocińskiego znowu zawiruje od atrakcji.

03 cze 2017

W niedzielę, 4 czerwca zapraszamy wszystkich do parku Kusocińskiego. O godz. 11 startuje piknik rodzinny, organizowany przez „Naszego Olsztyniaka”, „Gazetę Olsztyńską”, „Fit nie Fat” i Fundację „Przyszłość dla Dzieci”. To będzie udana niedziela!

Szukacie pozytywnych wrażeń? Zajrzyjcie na nasz piknik! Czeka dużo dobrej zabawy. Ci, którzy lubią tańczyć i śpiewać nie będą narzekać na brak atrakcji.
Na scenie wystąpią zespoły dziecięce i młodzieżowe, m.in. olsztyńskie cheerleaderki z Soltare i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie. Zaśpiewają dla was m.in. utalentowani artyści z Be Free oraz grupa małych muzyków z zespołu Krew, Pot i Łzy.

Do aktywności zaprosimy również rodziców z dziećmi. Ci będą mogli na żywo przekonać się, na czym polega salsation. To energetyczny koktajl, który z pewnością was poruszy. O to, by maluchy dobrze spędziły czas zadba specjalistka od animacji z „Odjazdowych imprez”, aktywnyczas.pl oraz Fitnesska.

Rozwiążemy też wiele konkursów i plebiscyt „Gazety Olsztyńskiej” na Małą Księżniczkę i Małego Księcia 2017 roku. Odbędzie się też podsumowanie naszej akcji „Karny Jeżyk”, którą organizujemy wspólnie z Komendą Miejską i Wojewódzką Policji oraz olsztyńskim WORD-em. Będzie też coś dla pań, czyli kilka bezcennych rad, jak zadbać o dobrą formę i dietę m.in. z ekspertami z Light Boxa. A porady na temat zdrowia czekają nas również w namiocie szpitala dziecięcego. W programie pokazy, m.in. piłki ręcznej. To tylko niektóre z atrakcji. Do tego tradycyjnie to, co dzieci lubią najbardziej, czyli wielkie bańki, dmuchańce, animacje i malowanie buziek. Teatr Form Niezależnych Korzunowicz zaprosi do gry w kapsle. Profesor Stanisław Czachorowski udowodni, że malowanie kamieni może być naprawdę inspirujące. Lubicie sportowe wyzwania? Na ringu będziecie mogli zmierzyć się z samym Przemkiem Opalachem.

Jeśli w międzyczasie zgłodniejecie, to będą czekać na was smakowite przysmaki prosto z food trucków.

Tradycyjnie również w czasie naszego pikniku rozstrzygniemy akcję „Kilometry Dobra”, którą prowadzi nasza Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”. Tego dnia każdy z was może także pomóc podopiecznym fundacji. Jak? Wystarczy wziąć udział w „Biegu o Złotą Monetę”. Dorośli biegacze pokonają trasę o łącznej długości pięciu kilometrów. Dzieci do lat 7 — dystans 300 m, dzieci 8-11 lat 600 m, a młodzież 12-15 lat dystans 1 km. Zapiszecie się – kliknij!
Biuro zawodów w dniu biegu będzie będzie czynne od godz. 12 do 16. Opłata startowa będzie przekazana w całości na akcję Kilometry Dobra, której finał odbędzie się właśnie w czasie pikniku.
Zapraszamy! Czekamy na Was!
Źródło „Gazeta Olsztyńska”

Czytaj dalej
rajd_pm5_20170524

Łączymy siły w Kilometrach Dobra!

25 maja 2017

Pięć kilometrów pieszo pokonały maluchy z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Olsztynie. A to wszystko po to, żeby pomóc podopiecznym Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Każdy może jeszcze włączyć się do akcji Kilometry Dobra!

Korowód radosnych i rozśpiewanych przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 5 wyruszył spod placówki i dotarł na Brzeziny. Stamtąd, w równie dobrych nastrojach, wszyscy wrócili do przedszkola. — Zorganizowaliśmy rajd pieszy, żeby pomóc chorym dzieciom. W ten sposób włączyliśmy się w kampanię Kilometry Dobra — wyjaśnia Marta Pedyna-Burakiewicz, koordynatorka akcji i nauczycielka.
Dzieciom towarzyszyli ich rodzice. — Każdy mógł wziąć udział we wspólnym spacerze, a przy okazji wrzucić do puszki coś od serca. Puszki bardzo szybko zrobiły się ciężkie — uśmiecha się Marta Pedyna-Burakiewicz.

To właśnie przedszkolaki tego dnia wystąpiły w roli wolontariuszy. — One bardzo dobrze rozumieją ideę tej akcji. Zapytane, na co zbierają pieniądze, odpowiedziały, ze na chore dzieci. Wcześniej opowiadałyśmy maluchom, na czym polega ta kampania — mówi nauczycielka. I dodaje: — To nie jest nasza pierwsza tego typu akcja. Jestem bardzo zadowolona, że dzieci od małego uczą się pomagania!
Na czym polega kampania Kilometry Dobra? — Przez trzy miesiące należy zbierać pieniądze, które podczas finału akcji wymienia się na monety jednozłotowe. Następnie są układane w ciąg monet, czyli Kilometry Dobra — wyjaśnia Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacją „Przyszłość dla Dzieci”.
Pieniądze można zbierać wszędzie: w szkole, w domu, a nawet w taksówce. Jak to możliwe? Wszystkie taksówki Green Taxi są wyposażone w puszki na pieniądze. Do puszek można wrzucić dowolną kwotę i w ten sposób pomóc podopiecznym Fundacji. — Jeśli jest możliwość wsparcia lokalnej społeczności, to czemu tego nie zrobić? — tłumaczy Arkadiusz Trzeciak, dyrektor korporacji Green Taxi.

Do akcji włączył się także NEONET, marka o zasięgu ogólnopolskim, ale działająca przede wszystkim lokalnie. — Zawsze chętnie włączamy się w regionalne inicjatywy i akcje charytatywne skierowane do lokalnych społeczności. Dlatego bez chwili namysłu dołączyliśmy jako partner do akcji Kilometry Dobra” organizowanej przez Fundację „Przyszłość dla Dzieci” — mówi Jędrzej Jendrośka, specjalista ds. Komunikacji i PR NEONET S.A. I dodaje: — Zaangażowaliśmy wszystkie salony sprzedaży NEONET na terenie województwa warmińsko-mazurskiego w zbiórkę pieniędzy. Informujemy o niej również, udostępniając plakaty i materiały reklamowe w naszych salonach. Bardzo cieszymy się z naszej współpracy i tego, że mogliśmy zaangażować się we wsparcie takiej inicjatywy. Obecnie uruchamiamy także procedury mające na celu bezpośrednie wsparcie finansowe Fundacji.
Finał akcji odbędzie się już 4 czerwca podczas Pikniku Rodzinnego w parku Kusocińskiego w Olsztynie. Imprezie będzie towarzyszył bieg charytatywny „O złotą monetę”.

Dodatkowo NEONET przekazał Fundacji nagrody rzeczowe, które zostaną rozdane w trakcie wielkiego finału.
Czy uda się pobić rekord? Zobaczymy! — W każdej chwili można jeszcze do nas dołączyć — zachęca Iwona Żochowska- Jabłońska.

Aleksandra Tchórzewska
Źródło „Gazeta Olsztyńska”

Czytaj dalej

Partnerzy

Zobacz hymn kampanii